Poštovné ZDARMA od 500 Kč.

Velikonoční vajíčka - šablony k tisku

Pojďte přivítat Velikonoce veselými barvami jara!

K tomu se vám budou hodit praktické šablony na papírová velikonoční vejce, které jsem pro vás připravila ke stažení zdarma.

Můžete si zde stáhnout PDF soubor VELIKONOČNÍ VAJÍČKA K TISKU - stačí si je jednoduše vytisknout na bílý nebo barevný papír různě velkého formátu: A4 i A3. Můžete si vybrat ze 3 velikostí:

S pomocí jednoduché šablony lze toho vymyslet spoustu! Pestré barvičky děti milují a v jarním období se přímo stávají nedílnou součástí jejich tvořivých aktivit. 

Ať už doma, nebo ve školce, jedno určitě stačit nebude :). Nabídněte dětem možnosti a nechte je objevovat. Výtvarné tvoření s dětmi ve školce může být navíc skvělou příležitostí, u které se děti seznámí s novými dovednostmi a technikami. 

S šablonami ve tvaru vejce vytvoříte několik různých a přitom efektních dekorací a nebude to vůbec nic složitého. Nejmenší děti mohou vajíčko obkreslit, vybarvit a poté vystřihnout. Ty starší mohou rozvíjet svou kreativitu s použitím různých barev, technik nebo materiálů. Můžete to nechat na nich nebo jim nabídnout inspiraci a nakonec vše vylepšit svými nápady.

TIPY PRO TVOŘENÍ 

Jak nazdobit vajíčko - techniky:

  • fixy, vodové, temperové, pastelové nebo akrylové barvy - barvičky míchat, rozpíjet, kreslit vzory, razítkovat
  • potřít lepidlem a omotat bavlnkou nebo přízí - střídat barvičky
  • nalepit nálepky, výseky z papíru, knoflíky, washi pásky, flitry, korálky, rýži, krepový papír, …
  • vyšívat bavlnkami
ZÁPICH - velikonoční výzdoba truhlíků, květináčů - nechte děti vybarvit a vystřihnout vajíčko, poté vzadu nalepte špejli
GIRLANDA - vystřižená vajíčka připevněte v rozestupech na stužku sponkovačkou nebo lepidlem a zavěste
OZDOBA - přilepte poutko a zavěste vajíčka třeba na větvičku ve váze
VĚNEC - vystřihněte z kartonu kruh, vajíčka lepte ve vrstvách na sebe, nezapomeňte na přilepení stužky na zavěšení